Workshop FAO – Biodiverzita a genetické zdroje v zemědělství a lesnictví
V areálu České zemědělské univerzity Praha se koná Workshop on Biodiversity and Genetic Resources Conservation for Food, Agriculture and Forestry. Jeho součástí je i prohlídka Genové banky ve VÚRV. Program workshopu najdete zde. Podrobné informace jsou uvedeny na stránkách FAO http://www.fao.org/europe/events/detail-events/en/c/1204564/
Rostliny v suchých oblastech a klimatická změna
Na Zahradnické fakultě Mendelovy univerzity v Lednici se uskuteční konference s mezinárodní účastí „Rostliny v suchých oblastech a klimatická změna“. Na konferenci budou prezentovány také příspěvky související s genetickými zdroji rostlin.Pozvánku naleznete zde.
Aktuální poznatky v pěstování, šlechtění, ochraně rostlin a zpracování produktů
Zemědělský výzkum, spol. s r. o. Troubsko pořádá tradiční konferenci s mezinárodní účastí „Aktuální poznatky v pěstování, šlechtění, ochraně rostlin a zpracování produktů“ v hotelu Avanti ve dnech 21.-22.11.2019. Bližší informace najdete zde.
O pohár Karla IV.
Výzkumná stanice vinařská Karlštejn, VÚRV a Cech českých vinařů Vás zvou na oslavu 100 let trvání VSV Karlštejn a slavnostní vyhlášení výsledků mezinárodní vinařské soutěže "O pohár Karla IV.", konané dne 29. 11. 2019. V rámci akce bude v přednášce "Historie a současnost stanice" prezentována i informace o Národním programu rostlin. Pozvánku naleznete zde.
Rada Genetických zdrojů rostlin
V lednickém kampusu Zahradnické fakulty Mendelovy univerzit v Brně se ve dnech 3. - 4. prosince 2019 uskuteční výroční jednání členů Rady genových zdrojů pro „Národní program konzervace a využití genofondu rostlin a agro-biodiversity“. Záštitu nad celou akcí převzala děkanka Zahradnické fakulty MENDELU paní doc. Dr. Ing. Alena Salašová.
Aktuální problémy ve výživě skotu a produkci bioplynu v BPS
Seminář k aktuálním problémům ve výživě skotu a produkci bioplynu v BPS, zejména v oblasti konzervace objemných krmiv a návaznosti na precizní zemědělství, který se koná v Hotelu Termal Mušov a.s., Pasohlávky. Informace o akci naleznete zde.
Konzervace variability planých druhů na příkladu sněženek (Galanthus nivalis) a kosatce nízkého (Iris pumila)
Botanický ústav AV ČR, v.v.i. PrůhoniceKlonový archiv jako metoda ex situ konzervace, popis variability pomocí klasifikátoru, sněženky a klasifikace odchylek jejich květů, barevná a tvarová variabilita květů kosatce nízkého. Přednášky se konají od 14.00 v přednáškové místnosti Zázemí alpina a botanické zahrady na Chotobuzi (Průhonice)
Denivky vyšlechtěné v České republice, jejich popis a konzervace
Botanický ústav AV ČR, v.v.i. PrůhoniceDenivky, historie jejich šlechtění, zajímavé české odrůdy. Metodika konzervace historických odrůd. Národní program konzervace genetických zdrojů. Přednáška se koná od 14.00 v přednáškové místnosti Zázemí alpina a botanické zahrady na Chotobuzi (Průhonice)
Uložení semen na Špicberky (Svalbard Global Seed Vault)
Longyearbyen, SvalbardDne 25.2.2020 bude předána a uložena další zásilka genetických zdrojů rostlin ČR ve světovém uložišti semen Svalbard Global Seed Vault. Bližší informace o této události je možno nalézt zde.
Poklady z genobanky a zajímavosti z výzkumu
OSEVA vývoj a výzkum s.r.o. a Masarykova střední zemědělská škola v Opavě Vás zvou na setkání s vědci na téma genetické zdroje rostlin a zajímavosti z výzkumu, které se koná ve středu 26. 2. 2020 od 9 do 14 hod v prostorách Masarykovy střední zemědělské školy na Purkyňově ul. v Opavě. Bližší informace naleznete zde.